Похоронний етикет

як поводитись на похороні

Як і все в суспільстві, похоронний етикет і те, що від вас очікують, з часом змінюється. Здоровий глузд і обачність є найкращим посібником для правильного похоронного етикету. Ось кілька правил похоронного етикету: як варто поводитися на похороні і чого краще не робити.

ЩО ВАРТА ЗРОБИТИ:

  • Висловіть свої співчуття – нелегко придумати слова, щоб висловити співчуття тому, хто щойно втратив близьку людину. Вам не потрібно бути поетом, достатньо просто сказати щось на зразок «Мені шкода вашої втрати, мої думки та молитви з вами та вашою родиною». Якщо ви не можете бути на похоронах особисто, хоча б зателефонуйте рідним і висловіть свої співчуття.
  • Одягайтеся належним чином . Часи, коли на похорон одягалися у все чорне, минули, але джинси та футболка також не зовсім прийнятні. Ви повинні одягатися так, щоб уникати будь-яких яскравих або кричущих кольорів. Одягніть те, в чому б ви прийшли на ділову зустріч чи співбесіду.
  • Зробіть подарунок Відповідні подарунки включають: квіти, пожертвування на користь сім’ї, або ви можете взяти зобов’язання служити сім’ї пізніше. Зобов’язанням служіння може бути щось таке просте, як приготування обіду або пропозиція прибрати в їхньому домі, будь-які «дрібниці», якими можна знехтувати, коли сім’я має справу зі смертю.
  • Не бійтеся згадувати добрі моменти – похорони, безсумнівно, є часом скорботи та жалоби, але пам’ять про добрі моменти допомагає у процесі загоєння ран. Розповісти смішну та доречну історію прийнятно, а в деяких випадках – це саме те, чого хотів би померлий.
  • Підтримуйте зв’язок – Ви можете відчувати, що сім’ї потрібен час і простір, щоб сумувати, але простий телефонний дзвінок або записка після похорону дає сім’ї знати, що ви небайдужі. У наступні місяці після смерті, друзі та родина потребують найбільшої підтримки.

ЦЬОГО КРАЩЕ НЕ РОБИТИ:

  • Вимкніть мобільний телефон – ваш телефонний дзвінок буде вкрай недоречним і створюватиме занепокоєння, тому вимкніть будь-які дзвінки та сповіщення. Ще краще, залиште свій телефон вдома або в машині. Похорон – не час для того, щоб писати або перевіряти повідомлення.
  • Дозвольте своїм дітям відволікати увагу – діти з самого раннього віку знають про смерть, і якщо похорони призначені для когось із близьких (дідусь, бабуся, тітка, дядько), їм слід дати можливість бути присутніми. Однак якщо вашій дитині не підходить бути там і якщо ви відчуваєте, що вона викличе переполох, залиште її вдома/ з нянею.
  • Не відмовляйтесь – якщо вам подають їжу чи напої,  але не зловживайте цим. Перекусіть перед тим, як піти на похорон. Якщо вам подають алкоголь, обмежтеся одним або двома келихами. Не перебувайте в стані алкогольного сп’яніння,  ризикуючи вчинити щось недоречне.